Profile drzwi

Najistotniejszym elementem, który określa styl szafy jest rodzaj i kolor wypełnienia, z którego zostaną wykonane fronty. Duża barwna płaszczyzna, gładka lub z wyrazistą fakturą w znacznym stopniu wpływa na charakter i wystrój pomieszczenia. Dzieje się tak bez względu na to czy mebel przykuwa uwagę swoim wyrazistym kolorem i odważnym awangardowym wzornictwem czy też kiedy wtapia się w wystrój pomieszczenia upodobniony barwą do koloru ścian. Dzięki temu można zaprojektować mebel nowoczesny, który będzie ozdobą wnętrza w stylu minimalistycznym lub modernistycznym, albo zdecydować się na wariant klasyczny tak, by mebel pasował do wnętrz stylowych, retro lub utrzymanych w modnym nurcie eklektycznym.

Niezależnie od stylu nasze szafy zawsze i przede wszystkim pozostają eleganckie.

Znaczenie detali

Precyzując wygląd swojej idealnej szafy nie należy zapominać o bardzo istotnym szczególe - dobraniu odpowiednich profili. Ważny jest nie tylko wybór materiału, z którego są wykonane, ale także decyzja o ich kształcie, który w połączeniu z barwą i rodzajem frontów mebla może wyraźnie podkreślić styl i charakter szafy. Finezyjna linia profilu Calgary będzie znakomitym dopełnieniem stylistyki kobiecej szafy, a zupełnie odmienny mocno zgeometryzowany, surowy kształt profilu Montreal to propozycja przygotowana z myślą o mężczyznach, który chcą by ich szafa miała wyrazisty rys.

Każdy spośród dziesięciu rodzajów profili o zróżnicowanej linii jest dostępny w kilku wariantach wykończenia powierzchni.

System Aluminiowy

Calgary

Finezyjny, stylizowany profil Calgary jest idealnym towarzystwem dla frontów w soczystych, energetycznych kolorach.

Niagara

Subtelna, miękka linia profilu Niagara dobrze komponuje się z gładkimi kolorowymi płaszczyznami oraz z ciekawą fakturą plecionej maty rattanowej.

Edmonton

Mocno zaznaczona geometria profilu Edmonton z architektonicznym światłocieniem znakomicie podkreśli surową prostotę współczesnego designu.

Windsor

Elegancki szlif profilu Windsor będzie znakomitym dopełnieniem nostalgicznych, jesiennych tonacji podkreślając wyrafinowaną estetykę frontów.

Victoria

Matowy, minimalistyczny profil Victoria z regularnym potrójnym podziałem będzie dopełnieniem drzwi przesuwnych o nowoczesnym charakterze.

Hudson

Asymetryczny kształt profili Hudson, nabiera charakteru w towarzystwie awangardowych mat dekoracyjnych imitujących stalowe lub plastikowe powierzchnie.

Yukon

Ascetyczna linia idealnie gładkiego profilu Yukon współgra z chłodem kolorów nieba i wody oraz błyskiem stali i szkła. 

Logan

Profil Logan określony wyrazistym światłocieniem może być zestawiony z frontem o zdecydowanej fakturze lub złagodzony miękkimi płaszczyznami.

Montreal

Prosta, surowa linia profilu Montreal i wyraziste dekoracyjne wzory frontów to zapowiedź szafy w męskim stylu.

Halifax

Profil Halifax o delikatnym, miękkim rysunku w połączeniu z głębokimi stonowanymi odcieniami brązu tworzy nastrojową kompozycję.